Assisto Новини

Навіщо звертатися до психолога?

Часто люди, які пережили травмуючий досвід, хочуть забути про нього та не згадувати. Але непроживання горя може призводити до негативних наслідків: психосоматичних захворювань, ПТСР, депресії та депресивного стану, тривожного розладу, суїцидальних думок тощо.

Проживання горя, незважаючи на його болючість, є важливим етапом в процесі психологічного відновлення. Існує п'ять основних стадій проживання горя, які допомагають особі зрозуміти та прийняти свої почуття:

Заперечення: Це перша реакція на травмуючий досвід. Людина може відкидати факт події і відчувати, що це не трапилося з нею.

Злість: Поступово заперечення може виходити на передній план, і людина може починати відчувати гнів на себе, на інших або на світ навколо.

Торг: На цій стадії особа може намагатися "торгувати" з подією, шукати способи, які б врятували або змінили минуле.

Депресія: Поступово приходить усвідомлення втрати та болю, що супроводжує травмуючий досвід. Людина може впадати у депресію і починати відчувати безнадійність.

Прийняття: На цій стадії особа починає приймати той факт, що сталася травма, та намагається інтегрувати цей досвід у своє життя.

Ці стадії можуть тривати певний час у кожної людини індивідуально, інколи повторюючись по колу.

Навіщо звертатися до психолога?

Психолог може допомогти безпечно пройти всі стадії від заперечення до прийняття, бути тим надійним та ємним «контейнером», в який постраждала особа може перенести свої почуття, емоції та переживання.

Ми поруч, щоб надавати підтримку на шляху до зцілення. Розповідайте про проєкт допомоги постраждалих «Assisto» своїм родичам, друзям та знайомим, можливо, серед них є ті, кому така допомога необхідна зараз. Також дайте знати про нашу гарячу лінію підтримки постраждалих від російських військових за номером

0 800 300 166. Психологічна підтримка та допомога надається конфіденційно та добровільно, що є дуже важливим для людей, які пережили будь-яке насильство, особливо сексуальне.

Проект реалізовує благодійна організація «Фонд сім’ї Андреєвих». Створений подружжям Андреєвих у 2016 році, сьогодні фонд спрямовує свою діяльність для допомоги українцям з деокупованих територій України, які постраждали внаслідок військових дій.

Ініціатива впроваджується за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) Women's Peace & Humanitarian Fund , гнучкого і оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

WPHF надає термінове фінансування місцевим жіночим організаціям громадянського суспільства (ОГС) в Україні. За технічної підтримки структури ООН Жінки WPHF фінансує жіночі організації та очолювані жінками ОГС для підтримки їх важливої на передовій діяльності, надання термінової гуманітарної допомоги жінкам-біженкам та внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а також для захисту жінок та дівчат від сексуального та гендерного зумовленого насильства.

#wphfund

#UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises #Assisto #допомога #жінки #Україна #війна #окупація #психологічнадопомога #не_мовчи