Assisto Новини

Наталя Поцелуєва про Міжнародний день боротьби з насильством

Психолог Assisto Наталя Поцелуєва:

"Сьогодні Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту.

І не дарма для цього посту я обрала фото з Боснії і Герцоговини, де за період з 1992-1995 рік було зґвалтовано 55 тисяч жінок і дітей.

Сьогодні в Україні йде війна, страшна історія повторюється вже на нашій землі.

І мені є що сказати з цього приводу, бо кожний день я стикаюся з біллю і відчаєм жінок, підлітків, дітей, які пройшли це пекло.

Моїй найменшій клієнтці 5 років, найстаршій - 67. Всіх їх об’єднує понівечена доля і травма на все життя.

Хочу додати, що станом на сьогодні зафіксовано близько 200 випадків злочинів сексуального насилля, повʼязаного з конфліктом (СНПК). Ці офіційні цифри в рази менші реальності, бо тільки я знаю з десяток випадок про які жінки не хочуть заявляти.

А ще є окуповані території, де ми не знаємо, що відбувається, а ще є вбиті діти і жінки, які ніколи вже не зможуть нічого сказати, а ще є жінки, які просто мовчать і більше не хочуть до цього повернутися, бояться осуду і сорому.

Кожен день в проєкті Assisto за підтримки боснійської організації @zene.za.zene та американскої спільноти @womenforwomen ми надаємо безкоштовну допомогу таким жінкам, дітям, підліткам, чоловікам. Ми розділяємо з ними їх біль, навчаємо жити заново, і лікуємо їх душевні рани.

В цей день мені хочеться загадати тільки одне - щоб все це закінчилося як страшний сон і більше не повторювалося більше ніколи і ніде на цьому світі".