Assisto Новини

Підтримка через художність і творчість: Як творчість може стати засобом зцілення

Творчість, мистецтво - ці інструменти опрацювання травматичних подій, складних переживань та емоцій використовувалися людьми ще до появи такого поняття, як “арт-терапія”. Люди інтуїтивно використовували цей спосіб у вигляді співу, танців, малювання, рукоділля та іншого. Адже в творчості не потрібні слова, не потрібно говорити про свій біль, але за допомогою нього можна невербально розповісти про свій стан. Коли ми розділяємо свої емоції, біль та переживання з іншими, ми тим самим вже починаємо поступово зцілюватися.

Багато хто з людей не говорять про ті події, які їм довелося пережити через небажання, неможливість торкатися страшних спогадів, або через відсутність сил про то розповідати. Тому творчість є одним з найкращих інструментів для звільнення того, що утримується в собі.

Арт-техніки дуже допоміжні при роботі з тими подіями в житті, які людина витіснила зі своєї пам'яті. Колись це було найкраще творче пристосування в страшних подіях, щоб зберегти собі життя, але через час це нікуди не зникає. Ці події залишаються в нашому тілі. Один із прикладів цього є в книзі “Тіло веде лік. Як лишити психотравму в минулому”, автор якої Ван Дер Колк. Він розповідає як одна з його клієнток намалювала сімейний портрет, де маленьку дівчинку утримують в клітці і їй погрожували три фігури. А також на малюнку в її простір вторгався великий ерегований пеніс. Клієнтка весь час розповідала про щасливе дитинство, але її неусвідомлений малюнок відображав інше. Через час клієнтка згадала, що її в дитинстві згвалтував брат. Це доводить те, що події з нашої пам'яті нікуди не зникають, вони створюють велику напругу та впливають на все подальше життя. Але ми вже маємо достатньо методів опрацьовувати це та продовжувати жити щасливе життя. І один з таких методів є арт-терапія, музикотерапія, танцювальна терапія, казкотерапія, та інші види терапії за допомогою творчості, мистецтва.

Інколи арт-терапія є початком терапії, адже деякі історії та згадки необхідно буде продовжити опрацьовувати з психотерапевтом. І в цьому є великий плюс, що буде більш зрозуміло про свій стан, чому саме так ви себе почуваєте зараз та через що можуть бути труднощі в житті. А це вже процес зцілення.

Також творчість дає нам ресурс. Нам стає легше, коли ми щось створюємо. Особливо під час війни, коли багато чого руйнується, ми створюємо - це про продовження життя. Тому мистецтво, рукоділля та будь-яка інший прояв творчості нам допомагає в різних життєвих подіях. Його не варто ігнорувати.

Ми поруч, щоб надавати підтримку на шляху до зцілення. Розповідайте про проєкт допомоги постраждалих «Assisto» своїм родичам, друзям та знайомим, можливо, серед них є ті, кому така допомога необхідна зараз. Також дайте знати про нашу гарячу лінію підтримки постраждалих від російських військових за номером

0 800 300 166. Психологічна підтримка та допомога надається конфіденційно та добровільно, що є дуже важливим для людей, які пережили будь-яке насильство, особливо сексуальне. Ініціатива впроваджується за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) Women's Peace & Humanitarian Fund , гнучкого і оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

WPHF надає термінове фінансування місцевим жіночим організаціям громадянського суспільства (ОГС) в Україні. За технічної підтримки структури ООН Жінки WPHF фінансує жіночі організації та очолювані жінками ОГС для підтримки їх важливої на передовій діяльності, надання термінової гуманітарної допомоги жінкам-біженкам та внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а також для захисту жінок та дівчат від сексуального та гендерного зумовленого насильства.

#wphfund

#UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises #Assisto #допомога #жінки #Україна #війна #окупація #психологічнадопомога #не_мовчи