Assisto Новини

ПТСР у дітей та молоді

ПТСР у дітей та молоді

Діти потребуть нашої особливої уваги після пережитої окупації
На запрошення міських та сільських голів команда Assisto надає психологічну підтримку не тільки жінкам, а й дітям, які пережили окупацію у Київській області.

Посттравматичний стресовий розлад у молоді не завжди легко виявити. Адже діти не завжди можуть розповісти про пережите скривдження. Іноді через сором або хибне сприйняття того, що сталося. Часто дорослі, не розуміючи глибину проблеми, не звертаються по професійну допомогу до психолога, бо вважають, що треба просто «забути, перегорнути сторінку».

Втім насправді – для дитячої душі недостатньо, щоб просто пройшов час. Складні рани з часом можуть лише загостритися більше, що неодмінно буде впливати на людину все життя.

Наголошуємо, важливо, щоб дорослі, які є поруч з дітьми, – батьки, вчителі, вихователі, знали про ПТСР і у випадку пережиття дитиною психотравмуючих подій могли підтримати її та, якщо потрібно, вчасно звернутися по допомогу.

Звертайте увагу на раптові виражені зміни у поведінці дитини, її емоційному стані, спілкуванні, грі, шкільній успішності. Важливо пам’ятати про можливість прихованих психотравмуючих подій, про які дитина може боятися чи соромитися говорити.
Душевні рани не такі видимі, як тілесні. Тому вони особливо потребують нашої уважності, чутливості до того, що відбувається з дитиною.