Assisto Новини

Що таке ПТСР?

Що таке ПТСР?

Внаслідок війни більшість із нас відчуває занепокоєння, тривожність, напади паніки, розлади сну, страх чи навпаки апатію, відстороненість, небажання жити. Ці стани можуть вказувати на наявність у Вас посттравматичного стресового розладу, скорочено - ПТСР, метафорично - "рана душі".

ПТСР розвивається, коли людина пережила психотравмуючу подію: була жертвою чи свідком насильства, зґвалтування, пережила окупацію, бомбардування, обстріли і т.п. Після цього у неї розвиваються стійкі симптоми, пов’язані з пам’яттю про цю подію. Іноді травмуюча подія флешбеком повертається і людина, навіть через роки, відчуває її “тут і тепер”, переживаючи сильний емоційний стрес повторно.

Все, що нагадує про пережиту травму, викликає сильні, болісні спогади – людина намагається свідомо або підсвідомо уникати спогадів, а також всього, що їх може викликати.
Більшість людей продовжуть жити, страждаючи. І навіть не замислюються, що з "ранами душі" теж слід свертатися до лікарів.

Сучасні підходи психотерапевтичного лікування можуть допомогти Вам зцілитися, інтегрувати минуле і повернутися до повноцінного життя, яке було до війни.
Подолання психотравмуючої події є великим стресом і випробуванням.

Команда Фонд сім'ї Андреєвих створила проєкт Assisto саме для того, щоб допомоги жінкам Київської області, які пережили окупацію, справитися з цим непростим досвідом.