Assisto Новини

Assisto взяв участь у конференції Warsaw Justice for Ukraine

Фонд сім'ї Андреєвих з проєктом Assisto взяв участь у конференції Warsaw Justice for Ukraine (Варшава), присвяченій розслідуванню воєнних злочинів і підтримці постраждалих від агресії РФ в Україні. Головною темою заходу стало обговорення реальних можливостей і дієвих механізмів притягнення до відповідальності російських військових за скоєні злочини на території України. Окрему панель присвятили сексуальному насильству на війні.

Ця тема дуже специфічна. Адже для притягнення винного до відповідальності представникам Офіс Генерального прокурора необхідно зібрати докази, задокументувати та передати матеріали справи до суду. Наразі прокурори зафіксували 257 фактів сексуального насилля на війні (СНПК).

У реальності ж кількість потерпілих набагато вища. Вже на першому етапі слідчі стикаються з проблемами збору доказів, бо більшість постраждалих, які пережили СНПК бояться говорити про це. Дуже часто моральна неготовність, психологічна травма, засудження близьких і суспільства стають причиною того, що людина закривається і не хоче співпрацювати зі слідством. Тому так важливо, щоб разом зі слідчими працювали кваліфіковані психологи. Саме цю роботу виконують психологи Assisto, надаючи психологічну підтримку постраждалим під час допитів.

Від імені нашої організації захід відвідала постраждала, яка пережила сексуальне насилля під час окупації Київської області навесні 2022. Наразі жінка працює case-менджером в Assisto і допомагає іншим постраждалим у тому числі власним прикладом та сміливістю.

Особливистю заходу стало відкриття виставки робіт української художниці Анастасії Мірошникової, які вона створила, дізнавшись реальні факти про людей, що пережили звірства, насилля, страшні тортури від російських військових.

«Мистецтво не може бути «поза політикою». Мистецтво має тонко відчувати нерв часу і нести правду. Мої картини зіткані з болю реальних історій. Росіяни, які прийшли до нас зі зброєю, відчувають безкарність. Їх засліплює відчуття влади, і вони остаточно втрачають людську подобу. Злочини, які вони чинять на окупованих територіях, у фільтраційних таборах, у стінах катівень, має побачити світ», - переконана Анастасія Мірошникова.

Роботи Анастасії детально відображають страшні події, які відбувалися на території України під час окупації. За кожною роботою стоїть реальна героїня, справжня історія, чиєсь зруйноване або, на жаль, втрачене життя...

Щиро дякуємо організаторам за співпрацю!

#Assisto #Не_мовчіть #допомога #жінки #війна