Assisto Новини

Чи можливе зцілення від психологічної травми? А якщо це травма сексуального насилля?

Це доволі розповсюджене питання, і як на мене на це питання не існує сталої відповіді. Бо зцілення залежить від багатьох факторів: особливостей психіки, наявності чи відсутності попереднього травматичного досвіду і безумовно від підтримки близьких, рідних або її відсутності. На сьогоднішній день вже доказано, що у людей, яких підтримують рідні, близькі менші ознаки пост травматичного стресового розладу чим у людей, які залишаються з бідою на самоті. Бо коли тебе не засуджують, не хейтять, а приймають таким яким ти є, коли ти можеш поділитися своєю частинкою болі з іншим без осуду і покарання, зцілення відбувається швидше і інтенсивніше.

І тут постає гарне питання: «А як підтримати, щоб не нашкодити?» «Що казати?» «Як втішати».

І на ці запитання, мені хочеться відповісти, що звісно всі ми різні і у кожного буде свій рецепт- комусь потрібні тиша і час, комусь - розділити з кимось і розказати. Хтось буде намагатися забути і не згадувати, а хтось навпаки буде кожен день про це згадувати.

Але всіх буде точно обʼєднувати бажання бути не осудженими, почути, що ти не винна, що так не повинно було відбутися, що це не покарання чи урок за щось, а це злочин за який винний повинен понести покарання. І як раз задача рідних і близьких бути меседжем цієї інформації. Дати потерпілій стільки любові, тепла, порозуміння скільки вона потребує в такий складний час. Бо як раз із допомогою рідних швидше прийде той час, коли цей травматичний досвід перетвориться на спогади, які вже не будуть приносять такий нестерпний біль.

Ми поруч, щоб надавати підтримку на шляху до зцілення. Розповідайте про проєкт допомоги постраждалих «Assisto» своїм родичам, друзям та знайомим, можливо, серед них є ті, кому така допомога необхідна зараз. Також дайте знати про нашу гарячу лінію підтримки постраждалих від російських військових за номером

0 800 300 166. Психологічна підтримка та допомога надається конфіденційно та добровільно, що є дуже важливим для людей, які пережили будь-яке насильство, особливо сексуальне.

Ініціатива впроваджується за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) Women's Peace & Humanitarian Fund , гнучкого і оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

WPHF надає термінове фінансування місцевим жіночим організаціям громадянського суспільства (ОГС) в Україні. За технічної підтримки структури ООН Жінки WPHF фінансує жіночі організації та очолювані жінками ОГС для підтримки їх важливої на передовій діяльності, надання термінової гуманітарної допомоги жінкам-біженкам та внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а також для захисту жінок та дівчат від сексуального та гендерного зумовленого насильства.

#wphfund

#UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises #Assisto #допомога #жінки #Україна #війна #окупація #психологічнадопомога #не_мовчи