Assisto Новини

Важко осягнути глибину зла, яке прийшло на нашу землю...

Психологи Assisto побували у багатьох містах та селах Київської області, які знаходилися під окупацією.

У невеличкому селищі Андріївка, у якому мешкало до війни близько тисячі осіб, ми довго не могли провести групові заняття психологічної допомоги, адже більше 85% будинків зруйновано російськими військами.

Тільки нещодавно відремонтували приміщення школи, а в місцевій амбулаторії нарешті з'явилося опалення.

Люди більше місяця сиділи в холодних темних підвалах, а над ними все вибухало і здригалося.

Ми просто не могли не приїхати до Анріївки разом з КНП "Київський міський пологовий будинок 2", щоб запропонувати безкоштовні консультації фахівців, медичне обстеження здоров'я для жінок, які знаходилися під окупацією та продовжують жити в жахливих умовах після обстрілів і бомбардувань.

Психолог Наталія Поцeлуєва про свою роботу в Андріївці:


"... До мене звертаються жінки різного віку, з різними історіями і різними долями. Але всіх як одну об’єднують чіткі ознаки посттравми.

Прямо відкривай підручник з ПТСР або DSM- V і ставь галочки під кожним пунктом - безсоння, нічні кошмари, флешбеки, нав‘язливі думки, все це далеко невичерпний перелік клінічної картини сьогоднішнього дня.

І навіть сьогодні, слухаючи цих жінок, в черговий раз я не можу осягнути глибину зла, яке прийшло на нашу землю. І начебто кожен раз я думаю, що дно пробите, а ні, кожен раз я помиляюся.

Так, наприклад, у однієї постраждалої ці виродки вкрали собаку і …. з‘їли, а …. залишки лап підкинули назад під будинок".

...

Ми дякуємо нашим партнерам-лікарям з Київського пологового КНП «Пологовий будинок 2» за сміливість і спільну важливу роботу. А також Women for Women International Zene za Zene International за можливість надавати безкоштовну психологічну допомогу постраждалим.


Вистоїмо. Переможемо. Відбудуємо.