Assisto Новини

"Насилля - найогидніша зброя" - Ірина Андреєва

Директор Фонду сім'ї Андреєвих Ірина Андреєва про Міжнародний день боротьби з насильством в умоах конфлікту:

"Я мала мрію, але російська армія її зруйнувала" - сказала Любов на засіданні Конгресу США. Вона українка. З Херсонщини. Вона зазнала насилля з боку російських військових, коли була в окупації. Але вона знайшла в собі сили говорити на весь світ.

Ми точно не знаємо, скільки таких потерпілих, як Любов. Офіційно їх зареєстровано трошки більше 200 людей. Насправді ж, ця цифра у десятки разів більша. Бо ж не всі люди готові говорити про злочин. За цей рік команда проекту Assisto відвідала окуповані села Київщини, Херсонщини, Чернігівщини, Харківщини і Донеччини. Тільки за вісім місяців проекту, ми надали допомогу 51 людині, яка пережила сексуальне насильство підчас війни. Це діти, чоловіки і жінки. Саме так, орки знущаються над усіма, адже насильство для них - це зброя.

У кожному селі і місті, де ми буваємо, завжди кажемо людям, що не можна мовчати. Світ має знати правду. Зло має бути покаране! Сьогодні, у Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством, пов’язаним з конфліктом, вкотре хочу нагадати, що такий вид "зброї" є найбільш мерзенним, дешевим, низьким і негідним методом, до якого вдаються аморальні істоти. Голос кожного, хто постраждав від злочинних дій окупантів, важливий!

Сьогодні Любов живе у США, але мріє повернутися на рідну Херсонщину і відбудувати свій дім. Упевнена, що її мрія скоро здійсниться. Як і здійсниться мрія кожного українця - зло програє, ворог буде покараний, а Україна - переможе!