Assisto Новини

Психотерапевт Assisto Василь Гуменюк в Херсоні

Розповідь психотерапевта Assisto Василя Гуменюка з Херсона:


Туман, дощ та постійна канонада вибухів, котра задає свого моторошного ритму в ансамблі прифронтового Херсону. Кожного дня тут по декілька прильотів по цивільній інфраструктурі. За 2 ночі, що я провів у місті, я двічі бачив, як трясуться стіни, прильоти були за 100 метрів від помешкання. І мене вражає, що в цій атмосфері місто живе вже 10- й місяць. Таких міст в нашій державі десятки.

В рамках проєкту Asisto Фонд Сім'ї Андреєвих за підтримки міжнародної організації Women for Women International мені випала честь бути залученому в робочій поїздці слідчих Офіс Генерального прокурора. Мета котрої було розслідування та виявлення злочинів сексуального насилля, заподіяного країною-агресором.

За цей рік, з початку війни, мені доводилось часто працювати в особі психотерапевта із людьми, що пережили окупацію, та зазнавали знущань з боку окупантів, і я не думав, що є ще щось, що може шокувати, та виявляється є.

Зводить з розуму той факт, що кожна дев'ята жінка, котра перебувала в катівні росіян, зазнавала в тій чи іншій формі сексуального насилля. До кожного, кого утримували ці нелюди, застосовували електричний струм, як спосіб «розговорити» або залякати. Людей били фізично, тиснули психологічно, принижували, імітували розстріли, в окремих випадках в процесі катувань виривали нігті. Створювались всі умови, щоб подавити людину морально. Лякає те, скількох ще вони тримають зараз по підвалах, мозок відмовляється приймати те, що це відбувається наяву.


Проте стійкість людей вражає. Те як вони тримаються, як піднімають голову і продовжують боротьбу на своєму фронті - дає віру, що ми обов'язково переможемо.

Assisto підтримує херсонців не тільки психологічно, але і надаючи гуманітарну допомогу. Ми передали продуктові набори та питну воду потерпілим особисто в руки.

Дякуємо

Україна для Христа за Yellow box з продуктами, а також нашим друзям Дако Київ за допомогу з логістикою.

Херсон - це Україна!