Assisto Новини

Психолог проєкту Assisto Наталія Поцелуєва про зґвалтування

Психолог проєкту Assisto Наталія Поцелуєва про зґвалтування
"Про це не говорять вслух.
Це чомусь до сих пір сором і ганьба.
Це те, що намагаються забути і ніколи нікому не розказувати.
Це - зґвалтування.


І давайте називати все своїми словами.
2 місяці ми працюємо в проєкті Assisto із жінками, які зазнали @ексуального насилля в період окупації, і з чим ми стикаємося кожен день?

«У нас цього не було», «Про це ми не говоримо», «Це - табу», «В селі про це не можна, бо заклюють», «Ми нічого не знаємо», «Може вони самі»….

І кожен, відводячи очі, промовляє тихо слово «це», навіть не наважуючись вимовити «зґвалтування», яке підпадає під кримінальну відповідальність як воєнний злочин, наряду з такими злочинами, як катування і вбивство цивільних.
І якщо ми не можемо про «це» говорити вслух, відводячі очі, то що може відчувати постраждала?


А цим сміливим жінкам так потрібна підтримка, а не мовчання, розуміння, що над нею скоєно злочин, що вона важлива і цінна, що її підтримують, а не осуджують.
Бо попереду у цих жінок довгий шлях до зцілення, їм потрібно в буквальному змісті цього слова навчитися жити заново, позбутися відчуття страху, вини та сорому, навчитися заново контактувати зі своїм тілом, будувати відносини, навчитися відчувати себе в безпеці і почати заново відбудовувати довіру до цього світу.


Тому давайте не замовчувати, бо в такій вразливій темі дуже важлива підтримка соціуму.
Тому, якщо ви володієте такою інформацією - репосність цей пост або зателефонуйте на Гарячу лінію:
0800300166

Ми ж, у свою чергу, у межах проєкту International Crisis Response Fund for Ukraine за підтримки Women for Women International і Zene za Zene International, готові надати 14 безкоштовних психологічних сесій постраждалим жінкам, прожити з ними цей біль і навчити їх жити далі.


І звісно, ми гарантуємо повну конфеденційність" - психолог проєкту "Assisto" Наталія Поцeлуєва.