Assisto Новини

Ми звикли замовчувати свої проблеми…чому так?

“Село Синяк перебувало в окупації з перших днів повномасштабної війни в Україні. У тому числі і дорогами села орки пробиралися до аеропорту в Гостомелі, де велися запеклі бої. Весь час окупації люди жили без світла та води”, – розповідає директор Фонду сім’ї Андреєвих Ірина Андреєва.

“Сьогодні наша мобільна бригада приїхала в місцеву амбулаторію, щоб надати психологічну та медичну допомогу (УЗД, гінекологічне обстеження) жінкам і дітям, які пережили окупацію. У вузенькому коридорі старенької хати, де розташувався місцевий ФАП, жіночки весь час згадували ті страшні дні, коли російські війська зайшли у село. І більшість із них тижнями сиділи у підвалах та погребах, виходили на свіже повітря лише інколи… тихенько, мов мишки…серед ночі…
Помітила, що деякі жінки, особливо старшого віку, дуже соромляться йти до психолога: “Нам вже ніякий психолог не допоможе”, – казали деякі. Так, у нас ще зовсім не розвинута культура звернення до психолога чи психіатра. Ми звикли замовчувати свої проблеми, або ж взагалі не визнаємо, що проблема є. Все сподіваємося, що є чарівна пігулка, яка позбавить від безсоння та відчуття страху.
Та все ж, більшість жінок сьогодні поспілкувалися із психологами, проговорили свої страхи, отримали настанови, як зменшити тривожність.
Не варто соромитися своїх почуттів і тим більше не варто соромитися їх відкривати професійним психологам.
Проект Assisto покликаний допомогти жінкам подолати ПТСР, а також жінкам, які потерпіли від насилля з боку окупантів.
Ми завжди поруч, коли потрібна допомога!”
Не мовчіть про свій біль.
Анонімно і безкоштовно працює наша гаряча лінія психологічної допомоги:

 0800300166