Assisto Новини

Психолог Assisto Наталья Поцелуєва про скандал навколо "п'яних вечірок" та групового зґвалтування дівчат

Мабуть багато хто бачив, що з‘явилася новина про те, як в Києві були заарештовані покидьки, які запрошували на вечірки дівчат, потім їх накачували алкоголем з наркотиками, ґвалтували і знімали все це на камеру.

І начебто все зрозуміло, згідно норм Кримінального кодексу України такі дії є кримінальним злочином і є в них термін- «групове згвалтування».

І начебто все ясно - є ті, хто вчинив злочин і є ті, хто постраждав від злочину.

І начебто все ясно, хто вчинив злочин повинні бути покарані, ті, хто постраждав - захищені і підтримані.

А тепер трохи коментарів до посту омбудсмена про подію:

«Порядні дівчата не ходять на туси до компанії не досить адекватних хлопців»

«Дівчата, які туди йшли добре знали, що їх там чекає ! Видно вони самі того хотіли! Не треба звинувачувати лише хлопців! Обидві сторони одинакові були у своїх прагненнях!»

І як не дивно, останній коментар залишила дівчина.

І як ви думаєте, читаючі такі коментарі, чи будуть потім говорити постраждалі про своє горе?

Скоріш за все вони будуть мовчати, бо якщо сказати про те, що з тобою зробили, можна почути «сама винна», «якщо б так себе не вела, тоді б нічого не сталося», «ось була б скромною, ніхто б не гвалтував». Як мовчать зараз сотні жінок про те, що з ними зробили російські агресори, бо бояться осуду, бояться, що в них будуть тикати пальцем і казати, що «сама винна», «чому не виїхала», «чому вийшла з ними говорити» тощо..

Але ж ми кожен день стикаємося з насиллям і я відкрию вам таємницю, що насилля не обирає порядних чи непорядних, заміжніх чи ні, в міні-спідниці чи спідниці в підлогу. Воно не обирає стать і вік. Воно стається з дітьми, підлітками, молодими людьми і людьми у віці.

І винен у насиллі завжди один - НАСИЛЬНИК.

І навіть, якщо «вона знала куди йшла» навіть, «провокувала», «розуміла, що станеться» - це все одне має назву - НАСИЛЛЯ.

Бо між «сама прийшла» і згодою на &екс величезна пропасть.

І тут хочеться пригадати одну історію, трапилася вона в Ізраїлі в 60-х роках. В один кібуц приїхала мама з дівчинкою.

Дівчинка пішла в школу, там зустріла хлопця і він запросив її на побачення. Прийшовши на побачення, дівчинка побачила, що хлопець не один, а зі своїми друзями.

Хлопці запропонували дівчинці ₴екс і сказали, що якщо вона не погодиться, вони всім про це розкажуть.

Дівчина вступила в статеві відносини з хлопцями. На наступний день вони підійшли до неї і сказали, щоб вона прийшла ще до них, бо вони всім розкажуть, що вона хвойда.

Так продовжувалося певний час. Поки дівчинка не зламалася і не розказала все своїй подрузі. Подруга побігла до шкільної медсестри, та порадила тихо поїхати і не розказувати про це нікому.

Але мама підтримала дівчинку і подала до суду. В суді у дівчинці запитали чи казала вона хлопцям «ні», чи був фізичний супротив. Вона сказала, що не був і хлопців виправдали.

Але мама подала скаргу до Верховного суду Ізраїлю, і суддя дослідивши всі матеріали справи, запитав дівчинку, а чи казала вона хлопцям «так» чи була вона згодна га груповий ₴екс. І дівчинка відповіла, що ні. Вона не була згодна, але боялася розголосу, тому не казала їм «ні».

Справа була перекваліфікована, хлопців засуджено за групове зґвалтування.

С тих пір, головним доказом при зґвалтуванні або незґвалтуванні в Ізраїльському суді є саме «активна згода».

Нагадаю, що декілька років тому в Кримінальний кодекс України, а саме в статтю «зґвалтування» будо внесено поняття «добровільної згоди. Ці зміни ще всіх веселили, бо мовляв, чоловіку потрібно буде брати письмову згоду від жінки.

Так от, на сьогоднішній день згідно ст152 ККУ зґвалтуванням є вчинення дій ₴ексуального характеру …..БЕЗ ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗГОДИ ПОТЕРПІЛОЇ ОСОБИ.

До речі, нас часто запитують міжнародні організації та міжнародні ЗМІ: чому так мало офіційних звернень про зґвалтування солдатами російської армії, бо на справді їх набагато більше.

А я вам скажу чому, бо як раз «сама ходила» і «сама винна» заставляють жінок мовчати про свій біль.

І міжнародні ЗМІ дивуються, бо не має такого хейтерства потерпілих в жодній цивілізованій країні світу. Бо потерпіла не винна в тому, що вона зґвалтована. І це незмінна істина.

І на цьому крапка. Якщо у вас є дорогий годинник, і вас пограбували, то ви в цьому не винні і ідеї винуватості до вас не прийдуть.

Так і тут «Сама прийшла, не сама», «куди прийшла і до кого» - неважливі, важливе одне - була згодна чи ні.

Все інше - підміна понять, тому не трактуємо закони так, як нам хочеться і вигідно, і поважаймо кордони один одного.

Нагадуємо, якщо з вами сталося зґвалтування - працює наша цілодобова безкоштовна гаряча лінія:

0 800 300 166

Ми гарантуємо анонімність та конфіденційность.